Фахівці обласної служби зайнятості 27 листопада 2020 року взяли участь у тренінгу на тему «Створення інклюзивних робочих місць».

Організаторка заходу, заступниця голови ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» Марія Нікітіна зауважила, що запросили провести тренінг фахівців, котрі обізнані у цій темі, мають відповідні напрацювання і результати роботи.

Тренерка Юлія Росенчук розповіла учасникам тренінгу свою історію працевлаштування та про свою роботу з особами і з інвалідністю, і з роботодавцями. Їй вдалося реалізувати проєкт і нині люди з інвалідністю працюють в ІТ-сфері. Спікерка закцентувала увагу на важливості забезпечити доступний простір та відповідне робоче місце для працівників з інвалідністю, щоб вони почувалися комфортно, і деталізувала що саме необхідно для цього зробити.  

Тренерка Людмила Якім розповіла про успішний досвід Республіки Молдови у створення інклюзивних робочих місць, зокрема про зміни у законодавстві щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, а також говорила як заохотити людей з інвалідністю до працевлаштування, як мотивувати роботодавців тощо.

Учасники тренінгу мали можливість порівняти як відбувається реалізація права на працю осіб з інвалідністю в Україні та Республіці Молдова.