Сьогодні, 29 квітня 2020 року,  за допомогою Skype начальник відділу активної підтримки Сокирянської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Світлана Король провела інформаційний вебінар із загальних питань зайнятості для 10 безробітних осіб.

Через Viber та електронну пошту на захід були запрошені особи, які набули статусу безробітного під час дії карантину, тобто ті, які надавали свої документи на реєстрацію засобами електронного зв’язку або через скриньку для прийому кореспонденції.

Під час заходу фахівець відділу активної підтримки ознайомила учасників з правами та обов'язками безробітних, згідно Закону України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», із основами законодавства, яке регламентує роботу служби зайнятості. Обговорювалися питання щодо реєстрації безробітних (в умовах карантину), надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю у період карантину.

Світлана Король проінформувала слухачів про основні послуги державної служби зайнятості та сучасні підходи щодо їх отримання (у тому числі і в умовах карантину) за допомогою електронних сервісів державної служби зайнятості.

Окрему увагу Світлана Король приділила «Освітньому порталу» та «Профорієнтаційній платформі», завдяки яким служба зайнятості вирішує питання щодо сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Фахівець наголосила, що безробітні громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.

Під час онлайн діалогу жваво обговорювались умови призначення та виплати допомоги по безробіттю у період карантину. Учасники ставили питання щодо підбору роботи, виплати допомоги по безробіттю та теми наступних вебінарів. По завершенні діалогу слухачі дякували за змістовну інформацію і вичерпні відповіді на запитання.

До завершення карантину проведення інформаційних вебінарів відбуватиметься на постійній основі у Сокирянській районній філії.