Фахівці Хотинської районної філії Чернівецького ОЦЗ постійно нагадують безробітнім, що не варто сидіти склавши руки і роблять усе можливе, аби забезпечити жителів району місцем праці, а фірми і компанії – персоналом. А щоб безробітні були в курсі новин, для них організовують групові та індивідуальні онлайн-зустрічі та консультації в телефонному режимі.

Клієнтам центру зайнятості розповідають про можливості працевлаштування в умовах карантину, повідомляються  про вільні робочі місця та вакантні посади, вимоги фірм і компаній до потенційних працівників, умови праці, графік діяльності тощо.

Фахівці звертають увагу на формуванні плану пошуку роботи, а також що у ньому варто передбачити та як підготуватися до кваліфікаційного інтерв’ю. Чимало уваги зосереджено на шахрайських схемах, які найбільш поширені на ринку праці для введення пошукачів роботи в оману. Фахівці застерігають, що спокушаючись на швидкий і великий заробіток, можна потрапити у халепу: позбутися грошей і нічого не отримати в замін. Тому із свіжими вакансіями слід ознайомлюватися на сайті державної служби зайнятості, де інформація щоденно оновлюється і пропонуються лише легальні варіанти працевлаштування.

А ще клієнтам пропонується скористатися сучасними веб-ресурсами для оволодіння новими знаннями та навиками,  серед яких освітній портал «Coursera» – це  глобальна освітня платформа, яка пропонує користувачам в усьому світі доступ до безкоштовних онлайн-курсів від найкращих університетів світу. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого. Навчання на платформі для безробітних служби зайнятості безкоштовне.