Дослідження World Economic Forum показують, що 65% першокласників 2016-2017 року закінчать школу в епоху цілком нових професій, яких нині ще не існує. Такі зміни зумовлені початком Четвертої промислової революції, яка внесе суттєві корективи на ринку праці. Зокрема, нові дослідження у сфері штучного інтелекту, машинного навчання, робототехніки, нано- та біотехнологій впливають на технологічний розвиток людства й на потребу набувати нових знань і навичок. Пропонуємо добірку провідних професій наступного десятиріччя – будь готовим до викликів майбутнього!

 

Аналітик великих даних

У зв’язку з розвитком технологій відкритих даних і блокчейн-мереж, зростає потреба в комплексному аналізі технологічних та економічних факторів, які змінюють ту чи іншу інформацію. Обсяг інформації постійно більшає, тому з’являється потреба володіти якісними, перевіреними й систематизованими даними.

Вимоги: Аналітичні навички. Ти повинен уміти обробляти графіки, цифри й факти і робити висновки та формалізовані підсумки;

Знання основ комунікації. Частина обов’язків аналітика – уміти представляти результати своїх досліджень колегам і клієнтам;

Критичне мислення та увага до деталей. Якщо хочеш працювати аналітиком даних, оволодій навичками перевірки інформації;

Математичні навички. Пригадай шкільний або університетський курс статистики і знайди там методи оцінки даних. Курс логіки в університеті також допоможе в роботі з висновками.

 

Розробник мобільних додатків

Саме цей профіль ІТ-індустрії отримає шалену пропозицію з боку майбутніх роботодавців. Мобільні застосунки – продукт, який починає і закінчує середньостатистичний день споживача. Саме тому це приваблива сфера для бізнесу й маркетингу.

Вимоги: Уміння створювати користувацький інтерфейс, знання ергономіки та психології споживача;

Володіння головними мовами програмування: Java, C++ тощо;

Обчислювальні та аналітичні навички для вивчення потреб споживачів.

 

Технік у сфері сонячної та вітрової енергії

Окрім комп’ютерної сфери, чималий попит мають експерти із захисту довкілля. Для прикладу, середня річна зарплата монтера сонячних панелей у США 2017 року становила приблизно 40 тисяч доларів. Ба більше, ця галузь потребує чимало спеціалістів, які знайдуть нові технологічні рішення щодо розвитку відновлюваних джерел енергії.

Вимоги: Відповідна технічна, інженерна освіта зі спеціалізацією на екотехнологіях.

 

 

Аналітик з інформаційної безпеки

Захист персональних даних та операційних систем – основна вимога функціонування будь-якої урядової чи фінансової установи. За даними Міністерства праці США, середня річна зарплата фахівців з інформаційної безпеки становить 95 тисяч доларів, а до 2026 року експерти планують відкрити приблизно 10 тисяч нових робочих місць за цим спрямуванням.

Вимоги: Освіта в галузі інформаційних технологій або управління інформаційними системами.

 

Персональний бренд-консультант

Тенденції на ринку праці тяжіють до того, що маркетологи працюватимуть на тимчасовій основі. Ідеться про те, що компанії чи окремі публічні особи найматимуть фахівців для створення іміджу, підтримання репутації та забезпечення ефективної конкуренції з іншими.

Вимоги: Успішно побудований власний бренд: тобі довірятимуть лише тоді, коли знатимуть про тебе;

Живий і популярний акаунт у соціальних мережах;

Креативне мислення, комунікаційні навички.

 

Біомедичний інженер

Люди завжди будуть хворіти, тому нові фахівці в галузі біомедицини без проблем знайдуть собі роботу в майбутньому. Це досить широкий напрям, який передбачає створення та обслуговування складних медичних пристроїв, розробку штучних органів та імплантатів тощо.

Вимоги: Спеціалізована інженерна освіта в галузі медичних розробок або досвід роботи в науково-дослідних інститутах.

 

Дипломована медсестра

Саме традиційна медсестринська справа наразі охоплює чимало рейтингів професій майбутнього. Проте у США з’явився спеціальний поділ: Registered Nurse (дипломована медсестра) і Nurse Practitioner (медсестра вищої кваліфікації). Registered Nurse, наприклад, вимірює тиск і забезпечує комфортне перебування пацієнтів, а Nurse Practitioner узгоджує плани лікування з пацієнтами, адмініструє лікування, виконує діагностичні тести, проводить обстеження після операцій тощо. Вони отримують різну зарплатню: середній річний гонорар для дипломованих медсестер у 2017 році становив 70 тисяч доларів, а медсестри вищої кваліфікації отримували на 30 тисяч більше.

Вимоги: Щоб стати Registered Nurse, потрібен диплом бакалавра в галузі медсестринства, отриманий після 4-річного навчання в університеті, або відповідний ступінь молодшого спеціаліста, здобутий у спеціалізованому коледжі, – Associate’s Degree in Nursing (ADN).

Для того, щоб отримати посаду Nurse Practitioner, знадобиться вже ступінь магістра – Master of Science in Nursing.

 

Спеціалізований торговий представник

Сфера торгівлі нікуди не зникне, але ринок потребуватиме нових ролей. Торговий представник повинен уміти детально аналізувати ринок торгівлі тієї чи іншої галузі, пропонувати свої корективи для керівників бізнесу й підлаштовуватися під потреби споживачів, з якими вони безпосередньо співпрацюють. Увага буде зосереджена на електронній комерції та обізнаності в цифровій рекламі.

Вимоги: Аналітичне мислення, обізнаність у сучасних маркетингових інструментах і високорозвинені комунікаційні навички.

 

Дизайнер віртуальної реальності

Окрім відеоігор, дедалі частіше технології віртуальної реальності стають у пригоді в подорожах і бізнесі. Креативність у поєднанні з новими технічними можливостями робить цю галузь дуже перспективною.

Вимоги: Знання програмного забезпечення, навички у сфері графічного дизайну та інформаційних технологій.

 

За матеріалами сайту https://studway.com.ua/