В м. Герца 27 лютого 2020 року відбувся семінар для роботодавців на тему «Взаємодія державної служби зайнятості та роботодавців у сприянні працевлаштування осіб з інвалідністю».

Директор Герцаївської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Іван Гажук наголосив, що «служба зайнятості є сервісною установою, яка виконує соціальну функцію, надаючи допомогу людям і завжди відкрита до співпраці. Нині служба зайнятості пропонує широкий спектр послуг щодо підбору персоналу тощо».

Державний інспектор Управління Держпраці в Чернівецькій області Олег Гончар наголосив: «Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним перевагам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість та «тіньова» заробітна плата («заробітна плата в конверті») – не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України».

Також фахівці служби зайнятості поінформували роботодавців району щодо державних гарантій зайнятості осіб з інвалідністю. Зокрема, йдеться про створення додаткових робочих місць, встановлення квоти для прийому на роботу осіб з інвалідністю, а також організацію навчання за професіями, що користуються попитом на ринку праці. А це в свою чергу допомагає адаптації людей з інвалідністю в суспільстві.