29 липня 2020 року для шукачів роботи  м.Чернівці  фахівці служби зайнятості провели інформаційний вебінар  «Використання вебресурсів ДСЗ для отримання додаткових знань та компетенцій».

Служба зайнятості надає можливість  отримати сучасний доступ до своїх послуг за допомогою  вебресурсів. Провідний фахівець з питань  профорієнтації  відділу активної підтримки безробітних Чернівецької міської філії Наталя Онуфрієва ознайомила присутніх з сайтом державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) та електронним кабінетом шукача роботи, Освітнім порталом.

Профконсультант порадила звернути увагу на сервіс «Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри» ( profi.dcz.gov.ua), на якому можна пройти  тестування і визначити рівень власних професійних інтересів, інтелекту та особисті схильності до певного виду професійної діяльності.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, служба зайнятості проводить  активну інформаційно-роз’яснювальну роботу  серед зайнятого населення та безробітних для упередження можливості потрапити в тенета шахраїв. Тому, особливу увагу під час вебінару було звернено на  ризики нелегальної тіньової зайнятості та види шахрайства  при працевлаштуванні. Зокрема, спеціаліст  наголосила, що трудові відносини між роботодавцем та працівником повинні будуватися на законних підставах, адже лише легальне працевлаштування гарантує дотримання прав усіх учасників ринку праці.

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство під час закордонного працевлаштування, безробітним запропоновано  дослухатися до порад фахівців. Таке інформування є вкрай важливим для забезпечення безпеки постраждалих  під час перебування за кордоном та їх безперешкодного повернення в Україну.