«Медіаграмотність та пошук роботи» під такою назвою відбувся семінар  для молоді в Кіцманській районній філії Чернівецького ОЦЗ.

  •  В час швидкого розвитку інформаційних технологій, важливо почуватися безпечно, вміти вчасно розпізнати маніпуляцію, відрізнити новину від пропаганди. А перед тим, як прийняти відповідальне рішення, з’ясувати чи варто довіряти джерелу інформації - зазначила редакторка газети «Вільне життя», тренерка з комунікації та медіаграмотності Ольга Кулько.

Ольга Кулько розповіла безробітним про найважливіші принципи сприйняття медіаповідомлень, а також як перевірити достовірність інформації.

Тренерка повідомила про професійні стандарти журналістики: оперативність, достовірність, точність, відокремлення фактів від суджень, збалансованість та повноту інформації. З допомогою вправ «Що ми постимо в соцмережах» та «Фейк чи правда» присутні навчились розпізнавати інформацію, що може бути неправдивою і яку варто перевіряти.

Молодь з цікавістю виконувала запропоновану  вправу, яка полягала у висвітленні однієї і тієї ж інформації різними джерелами, що переслідують протилежну мету. Так, подія  казки «Про Червону Шапочку» була озвучена пресою, що захищає інтереси королівства та лісорубів, інша -  стоїть на захисті прав тварин. Присутні могли на своєму досвіді переконатися у відмінності подання інформації та постановки проблеми.

Учасники семінару дізналися, що важливо вміти працювати з Інтернет-ресурсами і під час пошуку роботи: при аналізі вакансій, під час збору інформації про майбутнього працедавця та місце працевлаштування, щоб не дати себе обдурити і не потрапити на гачок до аферистів