Сьогодні, 3 грудня 2019 року, у Глибоцькій районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості  відбувся захід для жінок та клієнтів пробації, на якому йшлося про  профілактику насильства щодо неповнолітніх та як навчитися долати конфлікти і кризові ситуації. Також йшла мова про сімейний патронат над дитиною, сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Захід провели директор Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги Анатолій Хомік та практикуючий психолог Чернівецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мирослава Ткачук.

 «Ще зовсім недавно в Україні проблемами насильства в сім’ї практично не приділялось уваги, а тим більше, не йшлося про необхідність пошуку шляхів протидії цьому явищу. Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника призводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти», – зазначив Анатолій Хомік.

За словами фахівців, обговорення проблеми насилля серед жінок та чоловіків дуже важливі, оскільки попередити насилля легше, ніж боротися з ним. Психологи  закликають жінок не мовчати, а відверто розповідати про факти наруги над ними, оскільки мовчання лише посилює невпевненість та допомагає насильнику діяти більш агресивно та безкарно.

Учасники заходу дізналися про види насильства та його ознаки. Отримали інформацію про центри,  що допомагають людям, які потрапили в подібну неприємну ситуацію. «Адже сімейне насильство (насильство в сім'ї) – використання фізичної, матеріальної, інтелектуальної (як у батьків над дітьми, так у чоловіка над дружиною), емоційної переваги проти інших членів сім’ї для поневолення людини, це не проблема якоїсь окремої сім’ї, це державна проблема, яку треба вирішувати гуртом», - зазначила психолог.

Слухачі моделювали ситуації, активно брали участь в їх обговоренні та намагалися знайти з них вихід.

Фахівці також поінформували про можливість створення патронатних сімей  для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.