Безробітних Заставнівщини інформують щодо державних гарантій у сфері зайнятості, стану сучасного ринку праці, комплексу соціальних послуг, які надає служба зайнятості, прав та обов’язків безробітних.

Про це і не тільки розповідали учасникам семінару із загальних питань зайнятості 4 березня 2020 року начальник відділу праці та соціальної підтримки населення управління праці та соціального захисту населення Заставнівської районної державної адміністрації Леонід Онищенко, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Заставнівської  районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Леся Олійнич.  

Серед питань, які обговорювали - ринкові відносини у сфері праці, попит і пропозиція робочої сили в регіоні; поняття «підходяща робота», «страховий стаж», «застрахована особа»; державні гарантії окремих категорій громадян; умови надання статусу безробітного; права та обов’язки безробітних; матеріальне забезпечення у випадку безробіття; соціальні послуги служби зайнятості в період пошуку роботи.

- Служба зайнятості вирішує питання щодо сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем,  -  зазначає профінформатор Леся Олійнич.

Також учасники семінару ознайомилися з вимогами роботодавців та актуальними вакансіями на ринку праці району.

На семінарі Леонід Онищенко детально розповів про переваги легального працевлаштування, зосередив увагу на гарантіях, що існують лише за умов офіційного працевлаштування та поінформував про спектр послуг, які громадяни можуть отримати, звернувшись до відділу праці та соціальної підтримки населення Заставнівської районної державної  адміністрації.