Охоронник – це особа, що здійснює функції охорони і нагляду за об'єктом. Не варто плутати з охоронце (той, що захищає особу від зовнішньої агресії).

Також слово "Охоронник" може означати: співробітник приватного охоронного підприємства, який здійснює функції вахтера, що перевіряє документи у співробітників і відвідувачів на вході до закладу, паркувальника на автомобільній стоянці підприємства, або ресторанного (клубного) швейцара, що здійснює фейс-контроль.

Охоронник повинен знати  основи законодавчої бази і медичної підготовки, володіти прийомами самооборони і рукопашного бою.

Професіонал повинен уміти  попередити потенційну небезпеку і уникнути її, знати, як діяти в екстремальних ситуаціях. Необхідно уміти швидко реагувати, не піддаватися паніці, аналізувати ситуацію, миттєво приймати рішення. Окрім того, охоронник повинен підтримувати імідж клієнта.

Йти на таку роботу варто людям спостережливим, наполегливим, здатним до тривалого збереження високої активності. Згодиться добре розвинена довготривала пам'ять на зовнішність і поведінку людей, навколишнє оточення. Кандидат на цю посаду повинен мати низьку навіюваність і здатність брати на себе відповідальність у складних ситуаціях, при необхідності проявляти наполегливість. Знадобляться розвинене наочно-образне і практичне мислення, здібність до відтворення зорового образу за словесним описом, уміння прийняти правильне рішення при недостатній кількості необхідної інформації, за відсутності часу на її осмислення. 
Ну і, звичайно, потрібна емоційно-вольова стійкість, адже ця робота пов'язана з підвищеним ризиком.

  • Робота охоронника може бути або позмінна, або за графіком, залежно від місця роботи.  Зміст роботи залежить від особливостей об'єктів: заводів, фабрик, вуличних стоянок, магазинів, офісів тощо.  У деяких місцях необхідний представницький зовнішній вигляд (адже охоронник — це не просто сторож, а певною мірою обличчя фірми або VIP-персони).
  • Попит на охоронників на ринку праці стабільно високий, проте для тих, хто бажає отримати цю роботу, завжди проводиться жорсткий профвідбір на відповідність тим рисам, про які згадувалося вище. Робота охоронника вважається переважно чоловічою, проте, в деяких місцях охоче беруть і жінок (як правило, туди, де ризик пограбування або інших екстремальних ситуацій невеликий, проте охоронник має бути обличчям фірми).