У Путильському районі продовжується  інформаційна кампанія щодо впровадження інноваційної послуги – патронат над дитиною.

За активної співпраці районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з Путильською філією Чернівецького обласного центру зайнятості 18 жовтня 2018  року відбулася міні-презентація «Патронат нова соціальна послуга для дитини» для  осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

 Начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Несторяк розповіла присутнім, що патронат – своєрідна «швидка» сімейна допомога дитині, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів, водночас сім’я дитини для відновлення здорового функціонування отримує послуги з підтримки фахівців соціальної сфери. В цей  час, коли дитина перебуває під патронатом, батьки дитини отримують від фахівців комплексну підтримку у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин. У випадках, коли повернення дитини у свою сім’ю неможливе, для неї ведуть пошук нової родини.  

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки)  і від 35 до 65 років  (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід сімейного виховання дітей; мають житло; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати  догляд та виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі; пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей – кандидатів у патронатні вихователі. Термін  перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяців. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців. Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та соціальну допомогу – кошти на утримання дітей, відповідно до їх кількості. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.