На Путильщині триває  інформаційна кампанія щодо впровадження послуги – патронат над дитиною.

В межах співпраці районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Путильської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості 16 жовтня 2020 року відбувся захід на тему «Послуга патронату - один із видів офіційної  зайнятості».

Директор  районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Марія Фокшек розповіла присутнім, що патронат – це своєрідна «швидка» сімейна допомога дитині, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів, водночас фахівці соціальної сфери надають інтенсивні підтримуючі послуги сім’ї дитини.

Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Алла Горбан  наголосила, що стати патронатним вихователем – це можливість офіційно працевлаштуватися, тобто мати офіційну заробітну плату.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки)  і від 35 до 65 років  (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід сімейного виховання дітей; мають житло; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати  догляд та виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі; пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей – кандидатів у патронатні вихователі.

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та соціальну допомогу – кошти на утримання дітей, відповідно до їх кількості. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.