Незабаром випускники Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича отримають дипломи та постануть перед питанням працевлаштування. Саме тому лекція, яку прочитала фахівець Чернівецького обласного центру зайнятості Тетяна Ткачук 15 травня 2018 року для  студентів на тему «Сучасні методи пошуку роботи»,  що навчаються на факультеті історії, політології та міжнародного права, стала своєчасною та актуальною подією в навчальному закладі.

Майбутні історики звичайно ж мають певні знання щодо пошуку роботи в сучасних економічних умовах. Студенти, які навчаються за індивідуальною формою навчання та одночасно працюють, активно ділилися знаннями: де варто шукати роботу, як скласти резюме, яким чином пройти співбесіду з роботодавцем.

Але у переважної більшості випускників відчувається певний брак необхідної інформації. Тому студентів цікавило питання «Як діяти, щоб успішно працевлаштуватися?»

Фахівець  розповіла про різноманітність джерел пошуку вакансій, про переваги відеорезюме та скайп-співбесіди з роботодавцями.

Далі увагу слухачів акцентовано на нових можливостях сайту Державної служби зайнятості. Зокрема, через «Електронну чергу» за допомогою комп’ютера чи звичайного смартфона, які під’єднані до мережі Інтернет, можна записатися на прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості для отримання консультації щодо вибору професії, сприяння працевлаштуванню, можливостей тимчасової зайнятості, з питань професійної орієнтації та професійного навчання, юридичної консультації чи реєстрації у центрі зайнятості. Також на сайті легко можна ознайомитися з вакансіями, які пропонують роботодавці, та розмістити власне резюме.

Крім того, модератор заходу звернула увагу учасників на необхідність розвивати так звані SOFT SKILLS – це навички, які складають до 80% успішності людини. Зокрема, це-  комунікабельність, лідерські навички, вміння працювати в команді, критичне мислення, тайм-менеджмент, стресостійкість та багато інших. Студентам надана інформація та посилання на навчальні онлайн-ресурси, які допоможуть розвинути необхідні навички.

Насамкінець доповідач наголосила, що набуті знання сучасних методів пошуку роботи молодь може використати як під час першого працевлаштування так і впродовж професійного зростання.