20 січня 2020 року у Заставнівській районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся профінформаційний захід для молоді.

Профінформатор Леся Олійнич розповіла про послуги служби зайнятості, зокрема:

- підбір підходящої роботи з актуальної загальнодержавної бази вакансій, яка щодня оновлюється;

- бронювання робочих місць, передбачене статтею 5 Закону України «Про зайнятість населення», зокрема для категорії «молодь, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і якій надається перше робоче місце»;

- працевлаштування молоді з числа безробітних шляхом надання дотацій роботодавцям, передбачене статтею 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;

- забезпечення випускників вищих і професійно-технічних закладів першим робочим місцем шляхом надання дотацій роботодавцям, визначене Законом України «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю».

Оксана Павельчук поінформувала, що будь-яка особа має право на безоплатну первинну правову допомогу, зокрема це - надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру; надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. А також правник надала необхідну для кожної особи, яка планує працевлаштовуватися, інформацію про укладання та підписання трудового договору.

«Інколи буває, що для професійного самовизначення потрібно спочатку спробувати себе у різних сферах, галузях, соціальних ролях, зібрати життєвий досвід, навчатися розуміти інших і тільки згодом людина відчує своє призначення. Ви будете розвиватись і вдосконалюватись, ви будете в русі життя», - зазначає провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Леся Олійнич.