20 жовтня 2020 року відбулося онлайн-навчання фахівців Чернівецького обласного центру зайнятості, на яких покладено функції організації працевлаштування населення. В центрі уваги – надання громадянам якісних та результативних послуг з пошуку роботи, дотримання вимог Порядку №792.

Зокрема, йшлося про відокремлення функцій реєстратора від функцій кар’єрного радника, здійснення первинного та поглибленого профілювання осіб, які шукають роботу та зареєстрованих безробітних, а також про складання та виконання індивідуального плану працевлаштування.

Фахівці Чернівецького ОЦЗ поінформували працівників філій щодо можливості роботи зареєстрованих безробітних у виборчих комісіях, спостерігачами чи довіреними особами кандидатів у депутати. Також надали відомості про деталі призначення допомоги на випадок безробіття в умовах карантину тощо.

Учасники навчання обговорили як добирати роботу клієнтам служби зайнятості, опрацьовувати вакансії не лише у межах певного району, а й в області та загалом в Україні, якщо роботодавець пропонує відповідні умови для працівника, до прикладу забезпечує житлом і пропонувати такі вільні посади безробітним, видавати направлення на роботу. Окрім цього детально опрацювали застосування Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (№792).

Також йшлося про організацію якісного працевлаштування населення. Фахівці обласного центру зайнятості проаналізували конкретні ситуації, вказали на недоліки в роботі спеціалістів філій Чернівецького ОЦЗ і надали відповідні рекомендації щодо норм дотримання технологічного процесу та комунікації з клієнтами служби зайнятості.