11 квітня 2018 року (в рамках декади для молоді) відбулась акція «Випускник» для учнів старших класів Кострижівської ЗОШ та Звенячинського НВК, в якому взяли участь 69 учнів. Метою заходу було ознайомити учнів з сучасними тенденціями на світовому та національному ринку праці, професійними назвами робіт майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри.

На заході фахівець з профорієнтації Заставнівського РЦЗ Антоніна Старко висвітлила наступні теми:

– професії майбутнього – які вони?

– це необхідно, щоб бути успішним;

– як правильно обрати професію?;

– проведення анкетування.

Уроки відбувалися дуже активно: з демонстрацією відеороликів про професії та «Топ 5 найрідкісніших професій у світі», із обговорення сучасних професій (роботехніка та метахроніка – сподобались найбільше). Учні позитивно сприйняли, що крім опису професії вони отримали інформацію, де її можна здобути. Половину часу учні обговорювали найпопулярніші навички, які найчастіше вимагають роботодавці від кандидатів. Як зауважив один із учнів: «На жаль, сучасна авторитарна школа нас не готує до ведення дискусій та вирішення проблем тощо».

На завершення випускники пройшли анкетування. Результати профорієнтаційної роботи можна було побачити у зменшенні чисельності випускників, що не мають визначених професійних планів. Найпопулярнішими спеціальностями серед учнів цього року є – поліцейські, програмісти та дизайнери різних напрямків.

Аналогічні заходи допомагають випускникам робити свій професійний вибір виважено.