Світова криза, реалії сучасної економіки диктують свої умови та зміну уявлення щодо вибору професійного майбутнього кожною молодою людиною. Дуже велика робота покладається на спеціалістів центру зайнятості щодо допомоги учнівській молоді у виборі майбутньої професії в сучасних умовах, профорієнтаційна робота зі старшокласниками потребує нових підходів. Саме тому постійно проводиться широкомасштабна інформаційно–роз’яснювальна акція про потреби ринку праці серед школярів. Особлива увага приділяється учням сільських шкіл.

З першим віянням весняного тепла спеціалісти Хотинського районного центру зайнятості розпочали сезон виїзних профорієнтаційних заходів, і ось сонячного квітневого ранку до учнів Полянського НВК завітали спеціалісти центру зайнятості, які розгорнули перед школою мобільний центр профорієнтації, проводили профорієнтаційні уроки, заходи для вчителів та батьків випускників. Незмінна тема зустрічей – це вибір майбутньої професії.

Учні та інші зацікавлені відвідувачі, мешканці села отримали інформацію про стан регіонального ринку праці та перспективи його розвитку, потребу підприємств, організацій і установ у кваліфікованих кадрах, зокрема спеціалістах робітничих професій, вимоги до професій, можливості професійного зростання і самовдосконалення в процесі трудової діяльності, подальшого працевлаштування.

Увазі учнів були представлені буклети, листівки з описом робітничих професій, з яких молодь довідалась як обрати майбутню професію, як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії та багато іншого.

Також учні дізнались, що для того, щоб вибір професії був справді свідомим і вільним, необхідно враховувати принаймні три фактори: інформованість про світ професій, знання своїх особистісних особливостей, уміння співвідносити особисті якості з вимогами, які пред'являють професія та спеціальність.