Сьогодні складно уявити сферу діяльності, у якій не використовуються комп’ютери. Робота за комп'ютером хоч і здається звичною та легкою справою, насправді може зашкодити здоров'ю, якщо занадто довго сидіти за монітором у одній позі і не давати очам відпочивати. Постійне сидіння та відсутність активного відпочинку викликає ряд хвороб. І щоб уникнути цих неприємностей, варто дотримуватися таких простих, але досить дієвих, правил.

1 ТРИМАТИ ПОСТАВУ

За комп’ютером потрібно сидіти рівно та слідкувати аби спина не прогиналася. До того ж, варто обирати хороше робоче крісло. Адже часто воно може врятувати від неприємностей із хребтом.

2 ПОСТІЙНО ПРОВІТРЮВАТИ КІМНАТУ

Свіже повітря та регулярне прибирання здатні творити дива. А свіже прохолодне повітря допомагає збадьоритися і налаштуватися на продуктивну роботу. Також науково доведено, що свіже повітря допомагає подолати сонливість і поганий настрій.

3 ЧИСТИТИ МОНІТОР

Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто витирати пил та бруд із комп'ютера. Наголошуємо, що монітор необхідно встановлювати на рівні 70-80 см від вашого обличчя, і нижче рівня очей.

4 ЧАСТЕ МОРГАННЯ

Не забувайте моргати, коли довго працюєте за комп’ютером. Моргайте кожні 5 секунд якщо відчули, що очі перенапружені. Це масажую очні і сприяє зволоженню рогівки.

5 ФОКУСУВАННЯ ПОГЛЯДУ

Для «наведення різкості» в очах – підійдіть до вікна і сфокусуйте погляд спочатку на ближніх об'єктах, потім подивіться вдалечінь. Такі вправи допоможуть очам відпочити і відновитися.