Молодий буковинець, 08.06.2024

На ринку праці – дефіцит кадрів: вакансій дедалі більше, але попиту вони не мають.

За даними аналітиків сайту з пошуку роботи Work.ua, дефіцит кадрів на ринку праці лише загострюється, водночас уже третій місяць поспіль середній розмір заробітної плати не змінюється, йдеться в публікації "МБ".

"У квітні роботодавці розмістили на Work.ua понад 111 тисяч пропозицій роботи. Це рекордна кількість вакансій від початку повномасштабного вторгнення", – йдеться в дослідженні.

Готові брати навіть без досвіду роботи

Найбільша кількість вакансій, за даними Work.ua, – у сфері обслуговування, і ця категорія другий місяць поспіль тримає першість.

Трохи нижче в цьому рейтингу – робочі спеціальності й виробництво, продаж і закупівля, роздрібна торгівля, логістика, адміністрація і керівництво середньої ланки, транспорт та бухгалтерія й аудит.

Зазначається, що у квітні побільшало можливостей для людей без досвіду і студентів. Якщо кваліфікованих працівників на всіх не вистачає, роботодавці готові навчати самостійно.

Про те, яких фахівців шукають найбільше на Буковині, та скільки готові платити роботодавці розповіли у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

– Станом на третє червня в базі Чернівецького обласного центру зайнятості зареєстровано понад 670 вакансій. Найбільше зараз роботодавці потребують бухгалтерів, є 44 вакансії. З них 10 – для головних бухгалтерів. Також затребуваними є слюсарі, продавці, середній медичний персонал та водії. Бухгалтерам пропонують заробітну плату від 8000 до 25000 гривень, слюсарям до 20000 гривень, продавцям до 25000 гривень, середньому медичному персоналу до 14200, водіям – до 16000 гривень.

– Також роботодавці шукають кухарів, пекарів, трактористів, адміністраторів, лікарів, електромонтерів, касирів, швачок, робітників, психологів. Є вільні посади для освітян та інженерів, – каже Ольга БАГРІЙ, заступниця директора Чернівецького обласного центру зайнятості.

Нестача фахівців у всіх сферах

Дефіцит кадрів спостерігався ще від початку повномасштабного вторгнення, і з кожним місяцем він зростає.

– Кількість вакансій збільшується практично з кожним днем. Нам телефонують роботодавці, просять допомогти знайти людей, укомплектувати робочі місця. Це стосується не лише чоловічих професій, а й жіночих. Нестача кадрових рук в нас відчувається досить жорстко. Найбільш відчутно це стало з початку року. Якщо є бронювання, то, звісно, на таку посаду легше знайти працівника серед чоловіків. Але бронювання займає доволі багато часу, від місяця до двох. Поки ці документи йдуть на погодження, людина може вже звільнитися. Ми намагаємося знаходити працівників, шукаємо у наших реєстрах. Працюємо з випускниками вишів. Щоб діти, що вже закінчили навчання, мають диплом, одразу йшли на роботу. Зазвичай по них уже стоїть черга. Щодня в нас телефон розривається. Раніше шукали працівників лише певних професій: кухарів, продавців, швачок. Сьогодні не вистачає фахівців у всіх сферах, – зазначає Ольга Багрій.

Дедалі частіше чоловічі професії освоюють жінки. Чимало зараз йдуть навчатися на водіїв чи трактористів, додає заступниця директора центру зайнятості.

– Зараз відчутно не вистачає водіїв як вантажного, так і легкового транспорту. Не вистачає і водіїв тролейбусів. Ці вакансії важко укомплектувати. Роботодавці готові всього навчати, і вони дуже раді, якщо йдуть жінки освоювати такі професії. Пропонують високу зарплату. Лише було б кому працювати, – каже Ольга Багрій.