12 березня 2020 року у Хотинській районній філії Чернівецького ОЦЗ відбувся семінар  для роботодавців Хотинщини  за участю представника Управління Держпраці в Чернівецькій області.

Заступник начальника Управління Держпраці в Чернівецькій області Галина Кушнір ознайомила присутніх з повноваженнями Держпраці при перевірці підприємств та умовами їх проведення, а також зі штрафними санкціями за порушення законодавства про працю.

Окрім цього присутні мали можливість отримати інформацію щодо прав та обов’язків роботодавців і працівників.

Галина Кушнір розповіла про те, які заходи має вжити роботодавець під час карантину у зв’язку із загрозою епідемії коронавірусної інфекції. Заступник начальника Управління Держпраці наголосила на те, що з 2 по 20 березня заплановані інформаційні заходи для підприємств будівельної галузі, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці тощо. Така інформаційна кампанія вже проходила у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована цьогоріч.

Увагу учасників заходу зосередили на питаннях захисту прав працівників,  своєчасної та повної виплати заробітної плати, дотримання державних гарантій працівників, належного оформлення трудових відносин та недопущення нелегального працевлаштування.

Директор Хотинської районної філії Чернівецького ОЦЗ Андрій Бринь розповів про послуги служби зайнятості для роботодавців, зокрема про компенсацію ЄСВ та організацію тимчасових робіт, повідомив про діяльність комісії з легалізації, яка діє при райдержадміністрації.

Присутніх цікавило як правильно оформити працівника згідно з договором ЦПХ, чи стажування безробітного на підприємстві за направленням центру зайнятості є трудовими відносинами, як правильно скласти графік роботи, якщо заклад працює 12 годин на добу та 7 днів на тиждень, як оплачуються понаднормові години роботи тощо.