Ризик… з боку працедавця . Вже не так часто працедавці прагнуть наймати працівників за “усним договором”, без оформлення трудових книг і без офіційних нарахувань. Але трапляється.  Тому до такого працедавця без попередньої перевірки його надійності краще не звертатись. Як це зробити? Запитай у співробітників цієї організації, краще в неофіційній обстановці. Поцікався у колишніх співробітників . Зайди на сайт організації, можливо там ти знайдеш корисну інформацію про працедавця.

Ризик… з боку агентств з працевлаштування Вони зараз готові узяти гроші не за працевлаштування, а за консультації по працевлаштуванню, за складання резюме, за надання інформації про вакансії. Найпоширеніша і найдешевша послуга таких агентств – масова розсилка твого резюме різним працедавцям. Як правило, резюме розсилають не тільки роботодавцям, які потребують працівника за твоєю професією, а на всі вакансії одразу. Така “послуга” не тільки не допоможе тобі, але може зашкодити репутації. Деякі агентства з працевлаштування надають інформацію про відкриті вакансії за гроші. Такі вакансії, зазвичай, виглядають дуже привабливо, але якщо перевірити, то переконаєшся, що їх або не існує взагалі, або вони вже давно закриті. Якщо пред’явиш претензії в агентстві, то тобі покажуть договір, де вказано, що агентство надає інформацію про можливості працевлаштування, а не прийом на роботу.

Ризик… з боку сайтів з працевлаштування Звичайно, Інтернет дозволяє швидко і в повному обсязі відсортувати всі активні вакансії. Окрім того, сайти йдуть на легкий обман – активують вакансії, що давно зайняті. Шкода начебто невелика – поштові скриньки працедавця завалені резюме, яких ніхто не читає, а ти здивуєшся, що на співбесіду тебе не запрошують. І ще така “фішка” – оплата за розміщення резюме на “топовій позиції” сайту. Тобто, ти повинен заплатити відповідну суму, щоб твоє резюме було розміщене на перших сходинках сайту .

Ризик… щодо роботи за кордоном Нелегальне працевлаштування за кордоном є правопорушенням, яке карається законом і тягне за собою адміністративну, а часом і кримінальну відповідальність з подальшою депортацією та забороною в’їзду в державу на певний термін.  Якщо ти зважився працевлаштуватися за кордоном з допомогою тієї чи іншої фірми, передусім вимагай ліцензію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Наявність у посередника ліцензії та перелік країн вказаний на офіційному веб-сайті Мінекономіки у розділі «Ліцензування» (Перелік  прийнятих Мінекономіки рішень у сфері ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та повідомлень ліцензіатів про зміни (станом на 01.10.2021). В ліцензії повинно бути зазначено, що фірма має право на таку діяльність.