Профорієнтатори обласної служби зайнятості 20 жовтня 2020 року беруть участь в онлайн-тренінгу «Підвищення обізнаності вразливого дорослого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування».

Центр громадської активності «Синергія» розпочав реалізацію проєкту «Підвищення обізнаності вразливого дорослого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування» за сприяння Міжнародної Організації з Міграції в Україні. В межах цього проєкту проходять тренінги фахівці служби зайнятості. Адже саме вони працюють із шукачами роботи та інформують, зокрема, про ризики нелегальної трудової міграції та переваги офіційного оформлення трудових відносин.

Виконавчий директор Центру громадської активності «Синергія» Наталія Батракова зауважила, що таким чином прагнуть охопити коло людей, котрі працюють із вразливими верствами населення, зокрема з безробітними, та навчити тренерів ефективно доносити інформацію щодо торгівлі людьми, трудового рабства тощо, правильно розставляти акценти, розмежовувати міфи та факти, що стосуються міграції та працевлаштування. Це – тренінг для тренерів, котрі оперуватимуть цією інформацією. Тож фахівці служби зайнятості мають можливість підвищити свої компетенції для застосування здобутих знань у подальшій роботі.

Представниця Центру громадської активності «Синергія» Тетяна Медіна запропонувала учасниками тренінгу познайомитись за допомогою онлайн-карти області.

Потім 26 фахівців Чернівецького ОЦЗ пройшли тест «Який я мандрівник?» та взяли участь в онлайн-квесті, який передбачав шлях від створення резюме, вибору вакансії, пошуку роботи, зустрічі з роботодавцем до працевлаштування. Після чого усі мали можливість проаналізувати прийняті рішення задля безпечного працевлаштування.

Також учасники тренінгу мають можливість ознайомитись з матеріалами «Протидія торгівлі людьми в Україні: статистика МОМ», переглянути фільм «Життя на продаж» тощо.