27 січня 2020 року фахівці Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості та  Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді для безробітних провели семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції».

Директор Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості Валентина Вовківська розповіла присутнім про стан ринку праці, ознайомила з актуальними вакансіями, зосередила увагу на ризиках тіньової зайнятості.

Наймані працівники, які працюють нелегально, втрачають можливість користуватися державними гарантіями, зокрема, субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, втрачають страховий стаж, право на допомогу на випадок безробіття і пенсійне забезпечення.

Отримуючи заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівники позбавляють себе можливості користуватись щорічними відпустками, а у випадку виробничої травми або захворювання – втрачають оплату лікарняних листів, страхових виплат тощо.

Учасники семінару отримали роз’яснення основних ризиків, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном.

Під час заходу фахівець Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Даріна Левицька ознайомила  безробітних з можливість взяти участь у патронаті над дитиною і таким чином поєднати легальне працевлаштування з доброю справою.