У публічній лекції професор Колумбійського університету в Нью-Йорку Діксон Деспом’єр зазначив, що до 2025р. Більшість населення планети переселиться в міста, а кількість людей збільшиться приблизно на три мільярди. Ми весь час будуємо нові хмарочоси, тож людям буде де жити, але що ми всі будемо їсти? Саме цю проблему  розв’язує сіті-фермер або агропонік – людина, яка проектує сади та городи на дахах і в будинках. Такі проекти називаються вертикальними фермами, і вони вже існують у світі.

Вчені вважають, що розвиток цієї професії започаткує безвідходне виробництво, де їжа й енергія будуть продукуватися з вирощуваних у місті рослинних культур, а сміття перероблятимуть в нові ресурси.

 

  Чим займатиметься сіті-фермер?

Це спеціаліст з упорядження й обслуговування агропромислових господарств на дахах і в будівлях хмарочосів великих міст. Хмарочоси великих міст стають «полями» для вирощування сільськогосподарської продукції. Вертикальні ферми – автономні та екологічні конструкції, що дозволяють вирощувати рослини і розводити тварин у межах міста – реальність найближчого майбутнього.

Сіті-фермери створять унікальне міське середовище і допоможуть у вирішенні проблеми виробництва еко-продуктів та їх реалізації без витрат на логістику і дистриб’юторів.

Міське фермерство (сіті-фермерство) – маркерний показник якості життя, як у медицині «маркер здоров’я» і «маркер хвороби». Якщо територія придатна для вирощування їстивних рослин, отже, вона придатна і для життя людини.

 

Вимоги до освіти.

Сіті-фермери – це одночасно агрономи та інженери. Також професія вимагає базових архітектурних знань.

 

Необхідні компетенції.

Треба знати, який грунт любить певна культура, скільки світла і вологи вона потребує, як її обробляти і пристосовувати до нових умов вертикального росту.