Суспільне. Чернівці 05.07.2024

Два десятки ветеранів та їхніх дружин у Чернівецькій області отримали грант для створення чи розвитку власного бізнесу. Йдеться про суми від 250 тисяч до мільйона гривень. Натомість мають створити нові робочі місця.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

За словами Кожолянко, від початку року до центру зайнятості звернулися майже 400 ветеранів та ветеранок, з них працевлаштували понад 10%. Якщо немає вакансії, яка підходить ветеранам, або вони не погоджуються навчатися іншої спеціальності, тоді їм пропонують податися на грант для розвитку власного бізнесу.

Так за рік дії програми грантом скористалися 15 ветеранів та п'ятеро дружин ветеранів. За інформацією на Facebook-сторінці центру, загалом вони отримали майже 10 мільйонів.

За ці гроші відкриють магазин з продажу дитячих іграшок та продуктовий магазин, спортивний клуб, піцерію, мобільну точку продажу фаст-фуду, планують почати вирощувати овочі та зелень в теплицях та креветки. Також відкрити центр раннього розвитку дитини.

"Найчастіше обирали грант по 500 тисяч гривень. Лиш один ветеран, який раніше був підприємцем, взяв мільйон гривень на птахоферму", – каже Кожолянко.

Який розмір гранту

  • 250 тисяч гривень за умови створення одного робочого місця;
  • від 250 тисяч до 500 тисяч гривень за умови створення двох нових робочих місць;
  • від 500 тисяч гривень до мільйона за умови створення чотирьох робочих місць. Водночас 30% витрат на втілення бізнес-ідеї має покрити ветеран. Також він має мати три роки стажу як підприємець;

"Грант розрахований так, що повертається з податків за працевлаштованих працівників. Він має лояльніші умови, ніж мікрогрант "Власна справа", бо там можна отримати лиш 250 тисяч гривень, але треба створити 2 робочі місця", – каже Кожолянко.

Гроші гранту можна використати на відкриття або розвиток бізнесу у будь-якій сфері, крім пов'язаних з виробництвом чи торгівлею алкоголем, тютюном та зброєю.

Як отримати грант

Подати заявку на грант для відкриття чи розвитку бізнесу можуть учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини чи чоловіки.

Щоб отримати грант, потрібно подати заявку та бізнес-план проєкту через портал "Дія". Один з банків, які беруть участь у програмі, має перевірити кредитну історію заявника, документи та оцінити бізнес-план.

Опісля учасник програми проходить співбесіду з центром зайнятості – від її результатів залежить, погодять надання гранту чи відмовлять.