В рамках Всеукраїнської декади зайнятості осіб з інвалідністю філії Чернівецького обласного центру зайнятості проводять семінари задля підвищення суспільної ролі таких людей, як повноправних учасників соціального, економічного та трудового життя.

   Фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Путильської районної філії Чернівецького ОЦЗ Алла Горбан провела захід із залученням соціальних партнерів  на тему «Рівні права – рівні можливості», в якому взяли участь особи  даної категорії з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості.

  На захід запросили заступника начальника відділу «Путильського бюро правової допомоги» Вижницького місцевого центру БВПД Тетяну Різак та  спеціаліста програмного забезпечення, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю Управління соціального захисту Вижницької РДА Тетяна Поляк.

     Державна служба зайнятості відповідно до чинного законодавства сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з інвалідністю, враховуючи рекомендації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, які заявили підприємства.

   З цією метою постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися по допомогу у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.

         Заступник  начальника відділу «Путильського бюро правової допомоги»

розповіла про можливість отримати юридичні послуги. А також поінформувала про переваги та гарантії осіб з інвалідністю щодо працевлаштування. Зокрема це гарантії, пов’язані із укладанням та розірванням трудового договору, режим роботи, гарантії та пільги щодо відпусток, переведення на легшу роботу (у випадку погіршення стану здоров’я).

    Спеціаліст Управління соціального захисту Вижницької РДА Тетяна Поляк розповіла про матеріальне забезпечення осіб з інвалідністю та можливість курортно-санаторного лікування (оздоровлення) на пільгових умовах.

         Щоб стати на облік у центр зайнятості, особа з інвалідністю має надати наступні документи:

- паспорт;

- трудову книжку;

- документ про освіту (як і для всіх громадян);

- пенсійне посвідчення;

- довідку до акту огляду МСЕК та індивідуальну програму реабілітації (видається при отриманні групи інвалідності).

         Працевлаштування відбувається з урахуванням висновків МСЕК та лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів.