Виконує роботи з ремонту водопровідних мереж. Конопатить, заливає свинцем і різними замінниками розтруби труб діаметром понад 300 до 900 мм. Установлює і замінює фасонні частини і арматуру на діючих мережах і магістралях. Визначає характер пошкоджень на мережах і магістралях. Відключає окремі частини трубопроводів, випорожняє і наповнює їх з установленням повітряних клапанів для впускання і випускання повітря. Промиває трубопроводи. Регулює роботу засувок на мережах і магістралях.

Знімає показання тиску манометром. Здійснює врізання під тиском у трубопроводах. Прочищає каналізаційні мережі і колектори на глибині до 12 м гідравлічним способом. Усуває засмічення гнучким валом, розмиванням струменем води і методом зворотного гідравлічного тиску за допомогою пересувних автонасосів. Виконує підготовку троса і лебідки вантажопідйомністю до 1 т, металевих куль і циліндрів заданої питомої ваги. Виконує ремонт каналізаційної мережі під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виконує профілактичний ремонт обладнання і механізмів, які застосовуються під час очищення. Виконує зварювання пластмасових труб.

Повинен знати: схему водопостачання дільниці; правила читання складних креслень і ескізів; складання в натурі схем, ескізів; правила деталювання; способи забивання розтрубів вручну і з використанням пневматичного інструменту; будову апарату для врізування під тиском; правила і способи відключення замерзлих трубопроводів і їх відігрівання; схему розміщення каналізаційної мережі району, у якому здійснюються роботи; технологію прочищення каналізаційної мережі і колекторів гідравлічним способом і усунення засмічень гнучким валом; основне обладнання і механізми, що застосовуються під час ремонту та очищення каналізаційних трубопроводів і споруд; правила виконання земляних робіт у сухих ґрунтах; порядок виконання робіт, пов’язаних з підвищеною небезпекою.