5 березня 2019 року в Заставнівській районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці».

На захід прийшли 14 жінок, котрі прагнули налаштуватися на позитивне ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування; підвищити рівень внутрішньої мотивації до реалізації власних життєвих цілей.

На семінар запросили головного спеціаліста відділу «Заставнівське бюро безоплатної правової допомоги» Оксану Павельчук, котра порушила делікатне питання – поєднання роботи та материнства. Пані Оксана розповіла про соціальний захист жінок з дітьми до 6 років, багатодітних сімей, про закони щодо правового врегулювання отримання пільг, додаткових відпусток, медичного страхування, також зосередила увагу учасниць семінару на тому,  куди звертатись у разі порушення прав жінок та дітей тощо.

На семінарі була присутня старший кредитний фахівець АТ «ПУМБ» Мар’яна Старкіна, яка запросила жінок на роботу в банк на посаду кредитного інспектора із посадовим окладом 4200 грн. Мар’яна ознайомила з умовами праці та умовами комісійної винагороди.

Ще одним гостем семінару став начальник Заставнівського відділу обслуговування громадян  ГУ ПФУ в Чернівецькій області Віктор Стасюк. Він розповів про зміни у пенсійному законодавстві, про пільги при виході на пенсію та про умови добровільного пенсійного страхування, а також надав детальну і вичерпну інформацію та запросила, бажаючих, до спілкування в скайпі.

Щоб підняти жінкам настрій та відволікти від повсякденних проблем фахівець з профорієнтації Антоніна Старко запропонувала тренінгові вправу «Що сьогодні одягнути?» - це питання хвилює кожну представницю прекрасної статі. Безробітні «одягали» намальовану ляльку у свої щоденні справи: одягли яскраво і тепло, так би мовити, багатошаровим вбранням. Гра всім сподобалась, адже, обговорюючи свої щоденні справи, жінки їх перекладали на плечі ляльки, звільняючи таким чином свої власні.

Під час семінару розглянули й інші питання, а саме:

  • Визначення поняття «гендер», «стать», «гендерні стереотипи»;
  • Рівність прав жінок та чоловіків у трудовому законодавстві;
  • Правила пошуку роботи для жінок;
  • Зайнятість на селі – сільський зелений туризм;
  • Жінка у підприємництві – серйозна конкуренція для чоловіків;
  • Опрацювали вакансії району та області.

На завершення семінару його учасниці отримали інформаційні буклети з порадами при працевлаштуванні, сподіваємось, вони стануть в нагоді.