«Немає людини без таланту,

є люди, зайняті не своєю справою»

                                       Д. Писарєв

Старшокласники сьогодення знаходяться на порозі дорослого життя, і їм необхідно вирішувати непросте завдання: яку професію обрати. Фахівці служби зайнятості активно працюють з молоддю та допомагають зорієнтуватись у виборі професії.

Так, 11 квітня 2018 року в приміщенні юнацького філіалу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка відбувся тренінг «Знайди свій шлях». На захід запросили учнів-випускників ЗНЗ та студентів обласного коледжу мистецтв ім. С.Воробкевича та студентів ВПХУ №5.

Студенти презентували свої навчальні заклади, розповіли про історію виникнення та навчання, поділилися досвідом, як виявити свої інтереси та схильність до професії, продемонстрували власні вироби: картини, вироби з дерева, тощо. Студенти коледжу мистецтв підготували цікавий поетичний опис професії бібліотекаря. Фахівець з профорієнтації Чернівецької міської філії Тетяна Маслова-Брукер ознайомила присутніх з цікавим світом професій, з послугами, які надає служба зайнятості, надала корисні поради з професійного самовизначення, розповіла про можливість тестування на визначення схильності до майбутньої кар’єри на онлайн-платформі «Моя кар’єра». Присутні із зацікавленням передивились профорієнтаційні відеоролики, мали можливість задати питання з вибору майбутньої професії. Бібліотекар Христина Мацків презентувала виставку «Робота. Професія – покликання – хобі». Завідувач філіалу бібліотеки Катерина Сергійчук подякувала присутнім, а на згадку кожний отримав корисний роздатковий матеріал.