Сьогодні, 26 листопада 2020 року, фахівці відділу активної підтримки безробітних Чернівецької міської філії ОЦЗ провели вебінар із загальних питань зайнятості, під час якого слухачі ознайомились із сучасним комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості, перевагами легальної зайнятості.

Під час вебінару начальник відділу активної підтримки безробітних Тетяна Маслова-Брукер ознайомила присутніх зі станом ринку праці регіону, правами та обов’язками безробітних, послугами, які надає служба зайнятості. Фахівець розказала про нарахування допомоги по безробіттю, зміни в розмірі виплат, наголосила на важливості вчасного відвідування центру зайнятості, а також особливостями прийому відвідувачів під час карантинного періоду. Безробітні цікавилися поважними причинами невідвідування центру зайнятості, правилами нарахування допомоги по безробіттю, та зміни в розмірі виплат, сучасними електронними сервісами служби зайнятості, особливостями роботи центру зайнятості в карантинний період.

 Актуальними під час карантину стають електронні сервіси, на яких дистанційно можна отримати багато корисної інформації: навчання, вакансії, послуги з пошуку роботи. На сайті служби зайнятості шукачі роботи можуть ознайомитись з «Електронним кабінетом  шукача роботи», у якому є можливість створити власне резюме, яке стане доступним потенційним роботодавцям та прискорить процес працевлаштування. На Освітньому порталі служби зайнятості всі бажаючі можуть отримати не тільки корисні поради щодо пошуку роботи, але й підвищити власні компетенції та удосконалити навички. Серед них:

- курси: «Створення резюме на сайті», «Тест на визначення компетенцій для роботи в ІТ – сфері», «Генеруй бізнес-ідею. Розпочни свій бізнес», «Успішне працевлаштування: що потрібно знати?», «Майстерність спілкування з клієнтами», та багато інших.

- семінари:  «Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості», «Здобуття робітничих професій у навчальних закладах ДСЗ», тощо.

Також профконсультант порадила звернути увагу на  сервіс служби зайнятості «Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри» (profi.dcz.gov.ua), на яких можна пройти тестування і визначити рівень власних професійних інтересів, інтелекту та особистісні схильності до певного виду професійної діяльності.

  • Це пізнавально й корисно як для дорослих, так і для школярів, - наголосила фахівець.

Наостанок фахівець звернула увагу на важливість легального працевлаштування та дала відповіді на запитання слухачів.