11 липня 2024 13:53 за матеріалами: Подробиці автор: Лучек Ольга
На початку повномасштабного вторгнення Андрій Сідлецький приховав, що має висновок ВЛК про непридатність і пішов на війну. Півтора року служив на Харківському та Запорізькому напрямках. Після демобілізації Андрій повернувся додому і здійснив мрію свого життя. Ветеран відкрив спортзал для дітей.
Гроші на приміщення та розвиток проєкту Сідлецький отримав в рамках гранту від держави. Тренуються у залі - 60 дітей. На черзі - подібний проєкт стартує для військових.
Про масштабні плани ветерана розповість Ольга Лучек.
Андрія ми застаємо за ремонтними роботами. Чоловік працює навіть, коли вимикають світло. Щоб якнайшвидше його побратими могли приходити сюди на реабілітацію. Веде нас до сусіднього залу. Тут займаються спортом діти.
Андрій Сідлецький, ветеран російсько-української війни:
Використав свої гроші, використав частину гранту, всі грантові кошти ще не використав для ремонту.
Андрій отримав грант - 500 тисяч гривень від держави - і відкрив дитячий спортзал. Ветеран орендував приміщення, відремонтував його та закупив обладнання. Проте з'являються і непередбачувані витрати, бо доведеться придбати генератор, каже Андрій. А поки що вже як два тижні тут працює фітнес-зал та зали для індивідуальних тренувань. Підприємець планує взяти на роботу адміністратора і тренерів, які вестимуть секції. Нині за графіком - заняття з сухого плавання.
Андрій Сідлецький, ветеран російсько-української війни:
Заняття, які допомагають діткам розвинути необхідні навички для плавання, розвинути м'язи, щоб було легше виконувати різні вправи.
Андрій розповідає: після півтора року на фронті звикнути до цивільного життя було нелегко. Воювати чоловік пішов добровільно, попри проблеми зі здоров'ям.
Андрій Сідлецький, ветеран російсько-української війни:
Коли я йшов в армію, то я своє ВЛК заховав, бо я був обмежено придатний, в мене стан погіршився, дуже великі навантаження, у мене погіршився значно зір, і через це я був звільнений з лав Збройних сил.
Андрій служив в ЗСУ на посаді командира роти та офіцера відділення. Пережите і досі не відпускає ветерана. Пригадує один з боїв у селі Прудянка, що на Харківщині.
Андрій Сідлецький, ветеран російсько-української війни:
Попали під обстріл практично всіх видів зброї: танки, артилерія, гелікоптери, міномети, в перші дні попали під такі обстріли. Це було дуже страшно, тому що 95 відсотків нашого особового складу це були хлопці, які ніколи не нюхали пороху, не брали участь в бойових діях.
За роботою Андрій не згадує про пережите і головне - допомагає юним українцям, котрі через війну втратили своє дитинство. Перші відвідувачі його спортзалу - це дітлахи, які евакуювалися у Чернівці.
Андрій Сідлецький, ветеран російсько-української війни:
Фізичний розвиток дитини він потрібний, дитина потім менше хворіє, легше їй виконувати якісь, скажемо, роботи, взагалі я рахую, фізичний розвиток як жити - це необхідно, і заняття в залі чи басейні, будь-яким видом спорту тільки допомагають дитині відкрити свою особистість, розвинути свої здібності.
Наталя чекає на восьмирічного сина. У Чернівці переїхали 2 роки тому з Харківської області.
Наталія, переселенка:
Він дуже задоволений своїм навчанням, йому дуже подобається плавати, подобаються тренери, це дуже корисно не лише в фізичному сенсі розвитку дитини, але й в психоемоційному.
Грантовою програмою для ветеранів на Буковині скористалися 20 учасників бойових дій. Майже всі військові свою справу започаткували з нуля.
Любов Кожолянко, директорка Чернівецького обласного центру зайнятості:
Наші захисники й захисниці можуть отримати наступні гранти: 250 тисяч із зобов'язанням створити одне робоче місце, 500 тисяч із зобов'язанням створити 2 робочі місця, від 500 тисяч до мільйона, і такі у нас є, у нас є один захисник, який взяв грант на мільйон, успішно розвиває свій бізнес, якщо від 500 тисяч до мільйона - зобов'язання створити 4 робочих місць і з умовою, що будуть прийняті на ці робочі місця і наші ветерани. Але там є єдиний момент, якщо проєкт фінансується шляхом гранту, тільки грант може охопити тільки до 70 відсотків вартості цього проєкту, а 30 відсотків ще повинні бути власні кошти підприємця.
Заявки на державну підтримку ветеранського бізнесу продовжують надходити. Цьогоріч уже 13 учасників російсько-української війни відкрили власні справи - мініферми, крамниці, кав'ярні та автосервіси.