27 лютого ц.р. в приміщені Глибоцького районного центру зайнятості відбувся семінар з гендерних питань за участі директора Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги Анатолія Хоміка. На семінарі порушувались питання насильства, види насильства та куди звертатись за допомогою.

«Ще зовсім недавно в Україні проблемами насильства в сім’ї практично не приділялось уваги, а тим більше, не йшлося про необхідність пошуку шляхів протидії цьому явищу. Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника призводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти», – зазначив А. Хомік.

Обговорення проблеми насилля серед жінок та чоловіків дуже важливі, бо попередити насилля легше, ніж боротися з ним. Такі тематичні заходи закликають жінок не мовчати, а відверто розповідати про факти наруги над ними. Адже мовчанка лише посилює вашу невпевненість та допомагає насильнику діяти більш агресивно та безкарно.

Головною метою семінару було розповісти населенню про види насильства та його ознаки. Слухачам була надана інформація щодо центрів які допомагають людям, які потрапили в подібну неприємну ситуацію. Адже сімейне насильство (насильство в сім'ї) – використання фізичної, матеріальної, інтелектуальної (як у батьків над дітьми, так у чоловіка над дружиною), емоційної переваги проти інших членів сім'ї для поневолення людини, це не проблема якоїсь окремої сім’ї, це державна проблема, яку треба вирішувати гуртом.

У ході семінару слухачі активно брали участь в обговоренні життєвих ситуацій жертв насилля, які через власний страх своєчасно не звертаються по допомогу.