Діти – найдорожче багатство кожної людини.

Заради їх щастя ми готові долати всі труднощі і перешкоди.

В них – надія на щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду

7 березня, в переддень Міжнародного жіночого дня, в Кіцманському РЦЗ стартувала робота клубу для жінок «Я це зможу!». Перша тема, яку було запропоновано для обговорення – тема дітей, наймиліших, найдорожчих, найбажаніших створінь в житті більшості жінок; тема дітей, у яких з різних причин не стало батьків…

Всі ми родом з дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові дотепні жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією. Психологи стверджують, що характер людини формується в перші п'ять-сім років життя, і від того, якими вони були, багато в чому залежить її подальша доля.

Нам важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у крихітки тепер не існує…

У всьому світі є діти-сироти, і наша країна, звичайно, не виняток. Однак міжнародний досвід свідчить, що виховання таких дітей у притулках та інтернатах має низку недоліків. Випускникам цих закладів важко адаптуватися "в миру", у них виникає маса комплексів, подолати які у подальшому вдається не завжди. Тому зараз пріоритети надаються не збільшенню дитячих будинків, а саме розвитку закладів сімейного типу, патронатних та прийомних сімей.З метою посилення уваги суспільства до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх прав та законних інтересів, у Кіцманському РЦЗ днями відбувся семінар «Усвідомлене батьківство: патронатні сім"ї, як спосіб реалізувати себе». Директор центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Наталія Леонтієва доносила інформацію до присутніх учасників про види сімейних форм виховання дітей - усиновлення та опіку, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу та патронатні сім»ї. Мова йшла про те, що держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну і соціальну підтримку, забезпечує належні умови для зростання в сімейному оточенні. Вона навела приклади вже існуючих дитячих будинків сімейного типу, а також розповіла про нововведення – сімейний патронат, комплексну послугу, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім»ї до моменту, доки батьки не подолають складні життєві обставин або не вирішиться питання про набуття дитиною статусу сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Жінки мали змогу отримати інформацію про те, хто може бути патронатним вихователем, що потрібно для створення такої сім»ї та яке грошове забезпечення такої послуги.

Учасниці семінару переглянули короткометражні відеофільми – позитивні історії про те, як змінюється життя дітей після потрапляння в сім’ю.

Діти мають рости в любові, і кожен можете допомогти дитині-сироті відчути до себе увагу, отримати необхідну турботу та затишок.