Сьогодні, 5 березня 2020 року, фахівці Новодністровської міської філії Чернівецького ОЦЗ провели семінар для безробітних на тему «Ризики нелегальної трудової міграції». Під час заходу фахівці  роз’яснили слухачам основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування  як за кордоном та і в нашій країні.

Директорка Новодністровської міської філії ОЦЗ Валентина Вовківська ознайомила присутніх зі станом ринку праці міста та регіону, актуальними вакансіями та запросила всіх до активного діалогу.

Начальниця Новодністровського сервісного центру ПФУ Наталя Якубовська наголосила, що проблема тіньової зайнятості для України залишається однією з найбільш злободенних. За оцінками Державної служби України з питань праці, на кінець 2019 роки без офіційного працевлаштування в країні працювало кілька мільйонів громадян.

За її словами, така зайнятість позбавляє частину найманих працівників багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України. Через несплату роботодавцем єдиного соціального внеску та інших соціальних відрахувань, працівникові не зараховується страховий стаж і він втрачає право на призначення пенсії. «Тому, в інтересах кожної застрахованої особи відстоювати своє право на легальне працевлаштування, отримання легальної заробітної плати, а не в «конвертах», - наголосила фахівчиня.

Також у семінарі взяла участь головна спеціалістка Новодністровського бюро правової допомоги Наталія  Смольянінова. Вона ознайомила присутніх з юридичними послугами, що надає бюро безоплатної допомоги. «Безоплатна правова  допомога гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Також правова допомога полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб», - зазначила Наталія Смольянінова.

Під час заходу присутні отримали вичерпну інформацію про  відносини з роботодавцями, переваги легальної зайнятості, як основи соціальної захищеності працюючого населення. А також про роботу системи безоплатної правової допомоги, фахівець звернула увагу на перелік категорій осіб, яким Закон України «Про безоплатну правову допомогу» надав право на таку допомогу.