оп

17 січня 2019 року фахівці Путильської  районної  філії  Чернівецького ОЦЗ  провели семінар для роботодавців на тему «Законодавство України про працю та зайнятість населення щодо прав та обов’язків роботодавців. Особливості працевлаштування громадян, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, в тому числі для осіб з інвалідністю».

В заході взяли участь керівники та спеціалісти відділів кадрів підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 8 осіб.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Людмила Скрип зазначила, що особливо важко доводиться нині тим, хто потребує соціального захисту. Тому держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування громадянам, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Фахівець поінформувала учасників семінару щодо квот з працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Євгенія Семерей звернула увагу присутніх на те, що 8 січня 2019 року набув чинності наказ Мінсоцполітики від 23.11.2018 р. №1763, яким передбачені зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Зокрема визначений розмір квоти, який становить 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб; не менше однієї особи – з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.  

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено, що в разі невиконання роботодавцем квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Учасників семінару також поінформували про стан ринку праці Путильського району та перспективи його розвитку, можливості служби зайнятості в укомплектуванні підприємств персоналом.