Військовослужбовець - людина, що служить у Збройних силах країни. Військовослужбовці — громадяни України, які проходять дійсну військову службу у складі Збройних сил України та інших військ відповідно до Закону України.
Наприкінці ІІ тис. до н.е. з індоєвропейської спільноти виділилося плем'я кімерійців. Це перший народ, що проживав на території України, про який згадується у письмових джерелах — «Одіссеї» Гомера. У них було велике військо. Воно складалося з рухливих загонів вершників, озброєних сталевими і залізними мечами і кинджалами, луками і стрілами, бойовими молотами і булавами.
В часи Київської Русі основу українського війська складали військові дружини, які становили постійну військову силу князя. За княжої доби були два основні роди війська: оружники і стрільці. Військо підтримувало силу і могутність держави, обороняло її кордони.
У перший половині XVIII ст. запорізьке козацтво піднеслося до рівня найкращих європейських армій. А перші письмові згадки про українських козаків містять джерела кінця XV — початку XVI століття. Спочатку козаки не мали ніякої військової організації, а збиралися у ватаги по кілька десятків чоловік. Зброя їх була простою: луки, списи, сокири, шаблі, примітивні рушниці, їхньою тактикою була локальна війна, а метою — здобич. Лише у першій половині XVIст. козаки освоїли простори нижче дніпрових порогів — так званий Низ і почали будувати козацькі укріплення— січі.
На сьогоднішній день – Збройні сили України – це одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та сучасними зразками озброєння та військової техніки. Професія військовослужбовець займає почесне місце серед актуальних професій сьогодення. До військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці строкової служби і військової служби за контрактом Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, а також інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, військовослужбовці жінки, курсанти військово-навчальних закладів.
Військовослужбовець повинен бути дисциплінованим, фізично й психічно витривалим. Вміти швидко організовувати себе та інших; мати високий рівень розвитку волі; здатність аналізувати факти; розвинене мислення; здатність швидко приймати рішення; здатність до вольової саморегуляції; мати високу психічну та емоційну стійкість; здатність зосереджувати увагу на необхідному об’єкті потрібну кількість часу тощо.
Особисті риси, схильності й здібності в повній мірі також повинні відповідати обраній професійній діяльності. Така людина повинна бути доброю і чесною, справедливою і сильною духом. Важливі такі якості, як порядність та моральність; патріотизм; організованість; спостережливість; рішучість; вимогливість до себе та інших; гарна інтуїція, вміння розбиратися в людях; вміння швидко орієнтуватися в ситуації; витриманість, стійкість в стресових ситуаціях.
Військовослужбовець – це відданий захисник своєї країни, вірний своєму обов’язку й присязі, це професія для сильних духом.