Дизайн: 0372
Державна служба зайнятості запровадила програму фінансової підтримки роботодавців, які створюють належні умови праці для співробітників з інвалідністю. Розмір компенсації становить до 120 тисяч гривень для працівників першої групи інвалідності та до 80 тисяч гривень для другої групи.
Про це повідомляють у Чернівецькій обласній раді.
Компенсацію надають після фактичного працевлаштування особи з інвалідністю та завершення облаштування її робочого місця. Отримати виплату можуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які створили відповідне робоче місце. Підприємці з інвалідністю також мають право на таку компенсацію за облаштування власного робочого місця.
Компенсацію не надають роботодавцю, якщо людина з інвалідністю працювала у нього протягом 180 днів до дати актуального працевлаштування. Виплату здійснюють виключно за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця.
Категорії допоміжних засобів для компенсації
До переліку засобів, за які надають компенсацію, входять спеціалізовані меблі: крісла з регульованими сидіннями, поручні, бруси, розсувні двері та засоби для їх відчинення. Також компенсують транспортери для піднімання сходами з електроприводами, підйомні платформи для робочих місць.
Фінансову підтримку надають за придбання допоміжних засобів для роботи з комп'ютером: засоби позиціонування курсора, тактильні дисплеї, брайлівські клавіатури, портативні пристрої. До переліку входять також допоміжні засоби для відтворення звуку та забезпечення можливості чути і бачити.