В оголошенні про вакансію чітко вказаний досвід роботи, якого чекає від вас роботодавець. Але ваш досвід не відповідає заявленому. Проте не варто відмовлятися від спроб отримати бажане місце роботи. Цифра має досить умовний характер.

На невідповідність цій вимозі можуть закрити очі, якщо кандидат на посаду дуже сподобається. Важливий момент - ким опубліковане оголошення про роботу. Якщо джерело - компанія-роботодавець, і єдиним вашим недоліком як кандидата буде формальний брак досвіду, вам пощастило. Шансів отримати посаду більше. Коли маєте справу з рекрутером з кадрового агентства, справа складніша. Багато агентств, зазвичай не з числа найбільш сильних в професійному плані, перш за все відсівають кандидатів за формальними ознаками. Вони суворо дотримуються тих вимог, які пред'являє замовник.

Справити приємне враження ви зможете, якщо конкретно покажете свої професійні досягнення. Досвід може бути недостатнім за тривалістю, але цікавим за результатами. Наприклад, страховій компанії була потрібна людина, яка просувала б їх послуги і працювала з клієнтами. Організації хотілося взяти людину з досвідом не менше п'яти років, а шукач пропрацював на такій посаді всього два роки. Проте до цього протягом чотирьох років він займався просуванням банківських послуг. У цих сфер багато спільного. Кандидат розповів про свою роботу та результати на обох позиціях і в підсумку отримав бажану роботу.

Практично завжди при оцінці та відборі кандидатів враховується не тільки професіоналізм, але й особистісні якості, такі як зацікавленість в роботі і націленість на результат, лояльність до роботодавця, вміння правильно спілкуватися і навіть проста людська чарівність. Тому якщо у роботодавця дійсно є сумніви, пов'язані з нестачею досвіду, у вас є противага - компенсувати недолік чарівністю, комунікабельністю й іншими привабливими особистісними якостями.