оп

Для початку пропонуємо розібратися, що змушує нас шукати нове місце роботи. Це можуть бути відсутність кар’єрного росту на попередньому місці, низька заробітна плата, зниження інтересу до виконуваної роботи, рутина й інші причини. Кожна людина по-своєму розцінює свої здібності.

Страх переходу з однієї роботи на іншу може бути пов’язаний з проходженням співбесіди, новим колективом, обстановкою, новими обов’язками, які раніше виконувати не доводилося.

Психологи радять боротися зі своїми страхами просто прямим зіткненням з ними. Тобто, якщо боїшся чогось нового і незвіданого, потрібно просто зустрітися з цим віч-на-віч, і після проходження цього етапу страх зникне сам. На це потрібна певна частка сили волі, але це потрібно зробити, щоб самоствердитися і відчути себе впевненіше.

Основною причиною страху перед новою роботою є невизначеність. Саме тому потрібно дізнатися про все, з чим Вам доведеться зіткнутися, влаштовуючись на нове місце, і тоді причин для страху більше не буде. Можна уявити собі шляхи розвитку ситуації і знайти шляхи компромісу у разі важких чи конфліктних ситуацій.

Страх є природною складовою людської сутності. Але як тільки Ви переступите поріг нової компанії, відчуєте доброзичливий настрій її колективу і Ваших майбутніх колег, оціните перспективи зростання для себе, він мине.

Деяким людям досить складно звикати до нового колективу і самостверджуватися в ньому. Але якщо Ви зуміли заробити позитивну репутацію і повагу до себе на колишньому місці роботи, навряд чи щось завадить Вам також вільно і впевнено почувати себе в новій організації після деякого часу, знайомства з колегами та ознайомлення з новими обов’язками.

Все в нашому житті колись буває вперше. Ви, напевно, також відчували якийсь страх перед тим, як в перший раз піти в пісочницю, потім у перший клас, після – в професійний навчальний заклад. Виходячи з того, що Ви зуміли успішно пройти всі попередні етапи життя, і з цим впораєтеся з не меншою легкістю. Часом саме почуття страху допомагає людям робити неможливе. Тож нехай на даному етапі цим неможливим стане захоплюючий зліт у Вашій кар’єрі.