15 травня 2020 року безробітні Путильщини дистанційно спілкувалися з фахівцями служби зайнятості та бюро безоплатної правової допомоги  на тему «Як захистити свої трудові права?».

Путильська районна філія Чернівецького обласного центру зайнятості активно співпрацює з соціальними партнерами щодо надання онлайн-послуг особам, що перебувають на обліку в службі зайнятості. Нині в Путильській районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Алла Горбан провела вебінар за участю  заступниці начальника відділу Путильського бюро безоплатної правової допомоги Тетяни Різак.

Тетяна Різак ознайомила учасників вебінару з правами працівників у зв’язку із введенням карантину та пов’язаних із ним обмежувальних заходів; з підставами звільнення з роботи з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу, а також зосередила увагу за яких умов трудовий договір може бути припинено і відновлено.

Тетяна Різак наголосила, що карантин – це не підстава для звільнення, а адміністративні медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Фахівець служби зайнятості Алла Горбан  ознайомила учасників вебінару  з актуальними вакансіями, що на даний момент зареєстровані в  Путильській районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості, зокрема це:

- інспектор кредитний,

- інженер-проектувальник,

- лікар-хірург,

- юрисконсульт.

Також затребувані штукатури, лицювальники-плиточники, муляри.

Учасники вебінару ознайомилися з  послугами державної служби зайнятості та можливостями їх отримати в умовах карантину, дізналися про електроні сервіси державної служби зайнятості, зокрема створення «Електронного кабінету шукача роботи», що дає можливість розмістити резюме, уточнити заплановані та фактичні дати відвідування служби зайнятості. 

Окрему увагу фахівець служби зайнятості приділила освітньому порталу та Інтернет-платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості , завдяки яким можна набути нових компетенцій та визначити до якої сфери трудової діяльності є схильності відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці.

Алла горбан наголосила, що безробітні громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.