оп

Дуже важливо добре проявити себе з самих перших робочих днів. Коли новий співробітник виходить на роботу, то протягом всього випробувального терміну він знаходиться під пильною увагою з боку керівництва, яке намагається зрозуміти, чи не помилилося воно, вибравши цю людину на дану посаду. Саме тоді складається перша думка про працівника, і від неї залежить і ваша робота в даній компанії, і вся кар'єра в цілому. Спостерігає за новачком не тільки начальство, але й колеги, від оцінки яких також багато в чому залежатиме ваша робота.

Дві основні помилки, яких найчастіше припускаються новачки, це: переоцінка своїх можливостей і, навпаки, зайве хвилювання та невпевненість. Першу зазвичай роблять ті, хто добре знає специфіку своєї роботи, самовпевнений і вважає себе цінним співробітником. Рекомендації керівництва такі люди починають пропускати повз вуха, що призводить до поганих наслідків. Та й колеги навряд чи добре сприймуть чванливого новачка. Не варто весь час сперечатися з тими, хто вже давно тут працює, і вдавати з себе всезнайку. На першому етапі наше завдання - влитися в колектив. Другу помилку роблять невпевнені в собі люди. Для начальства це - поганий знак. Якщо працівник сам себе не цінує, то не варто сподіватися на те, що його оцінить начальство. Та й у колективі ви зовсім не будете виділятися, і можна буде не розраховувати на підвищення.

На входження в колектив великий вплив здійснюватиме корпоративна культура. І вам доведеться не тільки з нею познайомитися, але і перейняти її. Пам'ятайте: зі своїм статутом у чужий монастир не ходять. Вже потім ви можете привносити щось своє, але поки ви новачок, будьте ласкаві поважати чужі закони.

У перший день вам необхідно познайомитися з правилами внутрішнього розпорядку компанії. Постарайтеся швидше дізнатися, хто є хто в компанії: хто буде оцінювати роботу, у кого в компанії максимальний авторитет, і від чиєї думки буде залежати конкретно ваша робота. Намагайтеся діяти у відповідності з корпоративними стандартами і дотримуйтесь неписаних законів фірми. Не пропускайте корпоративні заходи і маленькі посиденьки колег на дозвіллі. Вони є кращим способом влитися в колектив.

Перший час в новій компанії постарайтеся проявити себе як стриманого і порядного співробітника. І пам'ятайте, перше враження оманливе, але воно зберігається в пам'яті надовго, і змінити його потім на краще буде куди важче, ніж подбати про це відразу.