Багатьом знайома ситуація, коли ви перечитуєте величезну кількість вакансій в надії на фрази «розглядаємо кандидатів без досвіду роботи», «готові вчити», «готові розвивати навички». Тут слід відмітити, що рівень заробітної плати на позиціях з такою приміткою буде нижча за ринкову. Переважно так і відбувається.
Та це і не дивно — колеги будуть займатися навчанням, витрачати свій робочий час — а це все гроші. Тому і відображається це на умовах. Будьте готові до цього. Тому, якщо ви змінюєте сферу діяльності, то заробітна плата може бути нижча якийсь час. Навіть якщо ви закінчили спеціалізовані курси та підготувалися теоретично.
Які зараз є можливості?
Зараз проводиться досить багато ярмарків вакансій та заходів для студентів. Ще ніколи не було стільки можливостей! Тому звертайте на них увагу, відвідуйте, підходьте до представників компаній, знайомтеся, беріть контакти та надсилайте інформацію про себе, дзвоніть та організовуйте зустріч-співбесіду. Це може здаватися чимось страшним. І не дивно.
Все нове нас трохи лякає. Безпека — головна функція роботи нашого мозку. І кожна нова дія викликає в нас супротив. Та буде страшно, поки не стане легко — згадуйте цю фразу, коли беретеся за щось нове. Поки ця дія не стане звичною для вас, буде некомфортно.
Стажування та практика — це чудові варіанти для «входу» в професію. Вам приділяють час, вас вчать, займаються вдосконаленням ваших навичок. Іноді, такі програми навіть частково оплачуються. І у вас відкривається перспектива працевлаштування в компанії в майбутньому. Або вам можуть одразу запропонувати гнучкий графік роботи.
Зверніть увагу на те, що такі програми переважно влаштовують великі компанії. Вони мають для цього ресурс та можливості. Для цього працюють окремі департаменти, які займаються пошуком талантів. На таких програмах може бути можливість пройти стажування в різних відділах та вибрати для себе те, що дійсно подобається та цікавить. І попасти на такі програми насправді легше, ніж ви можете собі уявити. Просто потрібно підготуватися.
Я чудово пам’ятаю студентські роки та бажання працювати. Це було так страшно. Першим страхом було написання резюме. Другим страхом було розміщення резюме на сайтах пошуку роботи. Третій страх — дзвінки від компаній та запрошення на співбесіду. А от четвертий був найсильніший — потрібно було йти на співбесіду і розказувати про себе. Зараз, працюючи в сфері HR шостий рік, це здається дуже звичайною та буденною справою — дзвінки кандидатам, організація та проведення співбесід, вибір фінальних кандидатів та зворотній зв’язок. Але тоді сприйняття було іншим.
Краще здобути досвід в студентські роки. Починайте працювати якомога раніше. Це зовсім не означає, що ви втрачаєте свою юність, коли можна безтурботно проводити час з друзями. Можна і те, і інше! І повірте, ви станете набагато щасливішими, коли будете розвиватися, здобувати досвід, заробляти перші гроші, матимете власні кошти на власні бажання та можливість робити подарунки близьким та друзям.
Далі буде…