Молодий буковинець 12-03-2023

Стефанія Москалюк із селища Берегомет отримала мікрогрант у розмірі 250 тисяч гривень від держави на започаткування власної справи.

Тож дівчина відкрила свою мініпекарню, йдеться в публікації "МБ".
 

Здобуває дві вищі освіти

Зараз Стефанія ще навчається на четвертому курсі юридичного факультету Буковинського університету, а також на факультеті психології ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

Та ще з дитинства вона допомагала в пекарні своїх батьків, брала участь і у виробництві, і в реалізації продукції. Тож досвід виготовлення хлібобулочних виробів має чималий. А ще здобула компетенції управління персоналом, маркетингу та знання з охорони праці та санітарно-гігієнічних норм ведення такого бізнесу.

Коли дівчина дізналася про урядову програму "єРобота", одразу вирішила подати заявку та бізнес-план. Далі – перевірка ділової репутації, яку здійснює "Ощадбанк", співбесіда з фахівцями служби зайнятості і врешті отримання коштів на власну справу.

– Про цю програму я прочитала на сторінці центру зайнятості в соцмережі. Потім ще детальніше поцікавилася про цей грант. Там мені все пояснили. Були, звісно, ідеї започаткувати бізнес за фахом, але я розуміла, що в Берегометі це не буде актуально. Тож вирішила продовжити справу батьків і створити свою пекарню, тим більше, що маю в цьому досвід. Ще з дитинства я вміла пекти хліб. Звичайно, хвилювання були, вони в мене й зараз є, адже це велика відповідальність. Але мене підтримують мої батьки та чоловік, – каже дівчина.
 

Випікатиме бездріжджовий хліб

У січні пекарня запрацювала. Дівчина створила два робочі місця для пекарок.

– Заявку я подала у вересні. Бізнес-план складала самостійно. Були трохи труднощі, але мені допомагали розібратися з усім батьки, адже в них немалий підприємницький досвід. У жовтні відбулася співбесіда в центрі зайнятості. Звісно, хвилювалася тоді, але успішно виступила з презентацією. Згодом заявку схвалили, і в грудні я отримала кошти, – розповідає дівчина.

Стефанія орендувала приміщення і закупила деяке обладнання. Кошти гранту пішли на придбання подової печі, тістоміса, пекарських візків, форм для хліба. Дещо дівчина ще має докупити.

Пекарня спеціалізуватиметься поки що на випіканні хліба трьох видів – бездріжджового, житнього та подового. Однак згодом підприємиця хоче розширити асортимент продукції.

– Ми випікаємо домашній хліб в печі на дровах без жодних добавок. Поки що не маю можливості розширити асортимент хліба, але в майбутньому хочу випікати хліб з висівками, кукурудзяний, домашній білий на заквасці та цілозерновий, – поділилася планами дівчина.
Каже, довелося докласти чимало зусиль та часу, щоб реалізувати свою справу.

– Труднощі, звісно, були, але вдалося з усім впоратися. Виникали проблеми під час відключення світла. Ми не мали генератора, тож підлаштовувалися під графік заживлення. Чимало часу пішло на закупівлю обладнання, печі, візочків та підносів, а також налагодження реалізації продукції. Треба було домовитися з магазинами щодо постачання хліба. Мені допомагає в усьому мій чоловік, тож спільними зусиллями з усім справляємося, – каже Стефанія.

 

Джерело Молодий Буковинець